Biztos sokaknak van tapasztalata a különböző kártyákkal és finishekel kapcsolatban. Az alábbiakban némi infót szeretnék megosztani a US. Playing Card Co. különböző finisheiről:
Air-Cushion Finish (Bicycle)
Az "Air-Cushion" szó szerint azt jelenti, hogy légpárna. Ez a finish a Bicycle kártyáknak különleges rugalmasságot biztosít, az ilyen bevonattal ellátott kátyák a legjobbak a kártya lövésekhez és olyan fogásokhoz, amik a lapok rugalmasságát használják ki.
UV-500 Airflow Finish (Viper, Tiger, Ghost, Masters)
Ez a "légáramlat" finish az Air-Cushion továbbfejlesztett változata, ami egyszerre nyújtja a megszokott rugalmasságot, viszont sokkal simább tőle a csomag. Illetve UV fényben a lapok fehér részei gyönyörően világítanak - ez főleg akkor hasznos, ha pénzvizsgáló fényénlél bűvészkedik az ember :).
Linoid Finish (Tally-Ho)
A "Linoid" Finish alapvetően a csomag élettartamát növeli meg. Ez egy extra adalék a lapokon, ami meggátolja, hogy a lapok hamar tapadóssá váljanak/koszolódjanak. Egy új csomag Tally-Ho-ban a lapok sokkal merevebbek, ezt is a "Linoid" Finish okozza. Emiatt sokkal tovább lehet vele pl. szép legyezőket nyitni.
Cambric Finish (Bee)
A Bee csomagokat kevés bűvész használja (főleg a kártyák keretének hiánya miatt). Cambric egy könnyű pamutszerű anyag - ami részben a hátlap szövet szerű mintázatára utal. A Bee kártyák főleg a Tally-Ho-hoz képest nagyon puhák. A puhaság és a könnyen hajlíthatóság többek között az összepörgetős keverést teszi könnyebbé és a lapokat ezzel szemben ellenállóbbá. (Nem véletlen, hogy pl. Jeff McBride megfelelően kezelt Bee lapokat használ kártyaturnéhoz, szedéshez a DVD-jén).
Ezek természetesen apró különbségek, a bűvészek általános véleménye szerint mind a Tally-Ho mind a Bicycle és a Bee csomagok kitűnően alkalmasak bűvészkedésre. A minőségük nagyrészt megyegyezik, de ha már különbséget kell tenni közöttük, azt lehet mondani, hogy a Tally-Ho kicsit tovább használható, a Bee könnyen hajlítható, viszont a Bicycle rugalmasabb. Természetesen a teljes felületükön festett csomagoknál (Pl. Black Tiger, Vintage 1800 stb.) ezek a tulajdonságok nagyban módosulhatnak. Tapasztalatom szerint pl. a Vinatage 1800 series kifejezetten tapadós a sok festék miatt. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?