8-án jelent meg Varázslat a polcokon címmel interjú Molnár Gergellyel bűvészkönyveiről a Népszabadságban:
Csak a kártyáról kötetek százai szólnak, külön irodalma van a kötéltrükköknek, mentalista trükköknek is. Molnár Gergely könyvespolca szervesen illeszkedik a szobába, fölötte a plafonig bűvészettel kapcsolatos képek helyezkednek el, a polcok több szobába is áthúzódnak. Könyvben minden, még a bűvésztrükk is leírható. De olvasni tudni kell!
A bűvészkönyv olyan, mint zenésznek a kotta, amely hiába jelenik meg, a zenész sem fél attól, hogy valaki más lejátssza a művet – nyugtat meg Molnár Gergely, hogy őt kicsit sem zavarja a bűvészkönyvek kiadása. Pedig nagy titkokat is elárulnak bennük, de hát éppen ettől lesznek érdekesek.
Ha valaki, ő aztán tudja: ezerkétszáz szakkönyvből álló gyűjteménye a budakeszi ház több szobáját is megtölti. A megszállott bűvész évtizedek óta járja a világot, és mindenütt ezekre a kötetekre vadászik, szakboltokban és antikváriumokban egyaránt. Nem olcsó mulatság egy-egy bűvészkönyv beszerzése: kis példányszámban megjelenő művekről van szó, amelyhez csak szaküzletekben lehet hozzájutni.
Gyermekkorában látott Molnár Gergely egy bűvészt, és arra gondolt: ha a csodacsinálás biztosan megtanulható. Ezután már „csak” évtizedeknek kellett eltelniük ahhoz, hogy szakmailag is csodát csináljon. Ma már a Bűvészek Világszövetségének elnökségi tagja, és a világ legkülönbözőbb pontjain tanít leendő csodacsinálókat.
De mindmáig tanul ő maga is. Nap mint nap leül, és századszorra is fellapozza a könyveket, amelyek újabb és újabb titkukat fedik fel előtte. Mindegyikben részletesen, műszaki rajzokkal együtt leírják, melyik trükk hogyan működik. Egy négykötetes enciklopédia például kizárólag a galambbűvészettel foglalkozik, csak a kártyáról kötetek százai szólnak, és külön irodalma van a kötéltrükköknek vagy a mentalista trükköknek is. – Csak az lehet profi bűvész, aki ezekből tanul – vallja Molnár Gergely, aki különösen nagy becsben tart egy 1738-ban kiadott magyar nyelvű bűvészkönyvet. És persze ő maga is írt már efféle műveket, bár a csodákat átadni igazán élőben lehet. Tizenkét éves korában kezdte tanítani az immár 24 éves Hajnóczy Somát, aki az idén megnyerte a pekingi bűvész-világbajnokságot.
– Nálam minden a bűvészet körül forog. Tudomány ez, művészet… fantasztikus dolog! – mutat körbe. A könyvespolc teteje és a plafon közötti sávot mágikus képek töltik meg: a nyolcvanas-kilencvenes években, Németországban posztersorozatot adtak ki a világ száz leghíresebb bűvészéről. Az egyik fotón a feleségével együtt fellépő Molnár Gergely, aki most halkan teszi hozzá: – A fele már meghalt azok közül, akiket itt látok, és mind jó barát volt.
Hiába, az életnél nincs nagyobb varázslat.