Május 12. és 14. között, 5 előadással szerepelt a Cirque du Soleil – Varekai társulata a Budapest Arénában. Ezt a showt a 2002-es montreáli premierje óta több mint 10 millió ember látta már 23 ország 130 városában. A Varekai a drámai történet és az akrobatika fúziója, a lehetetlen lehetségessé válik a lenyűgöző díszletekben, az innovatív zenei megoldásokra készített koreográfia pedig a mozgás univerzális nyelvén mesélt.
Stéphane Roy által tervezett díszletek egészen különleges hangulatot adnak az előadásnak, és négy nagyobb egységből állnak:
Az erdő
A misztikus menedék, amelyet a szereplők az otthonuknak tekintenek. Több mint 300 fából áll, a legkisebb 4,5 méter a legnagyobb 10,5 méter magas. Közülük húsz-egynéhány úgynevezett “akrobata fa”, amelyre a szereplők felmászhatnak, hogy jobban lássák, mi történik az erdőben.
A színpad
Az aranyszínű erdőből kinyúlva ezen a terepen mozognak az artisták. Kifejezetten ehhez a show-hoz tervezték, öt beépített csapda és két forgószínpadi része van, valamint egy emelkedő és süllyedő platform, hogy tökéletesen segítsék az akrobaták előadását. A közönség felé kiugró rész átmérője 13 méter.
A kifutó
Ebben az elvarázsolt erdőben a kifutó is elvarázsolt, nem a közönség közé, hanem az égbe vezet. Az összesen 30 méter hosszú lépcsőrendszer lehetővé teszi a szereplők számára, hogy a színpad két vége között mozogjanak, és akár az eget is megérintsék közben.
Az őrhely
A kifutó végén, a közönség felett található őrhely a díszlet központja. Egyrészt átjáró a külvilágba, másrészt akár menedékként is szolgálhat az erdő lakóinak ez a 7 négyzetméteres emelvény.
Varekai
Egy vulkán tetején található erdő mélyén létezik egy különleges világ – egy világ, ahol bármi lehetséges. Ez a világ a Varekai. Az ég elenged egy fiatal magányos férfit, és elkezdődik a Varekai története. A varázslatos erdő árnyékában földet érve egy sokszínű világban találja magát, amely tele van fantasztikus teremtményekkel, és egy abszurd, ugyanakkor különleges élmény részesévé válik. Ezen a napon és ezen a lehetőségekkel teli helyen egy varázslat veszi kezdetét, amellyel újra felfedezheti az életet, és rácsodálkozhat a világ és az elme rejtélyeire.
A Varekai szó roma nyelven azt jelenti “bárhová”. Ez a Dominic Champagne által rendezett előadás tisztelettel adózik a nomád lelkek, a szellem és a hagyományos cirkuszművészet, valamint azok előtt, akik végtelen szenvedéllyel keresik az utat, ami elvezethet Varekai-ba.
Bűvész paródia
Alenyűgöző artista produkciók mellett egy bűvész paródia is szerepelt az előadásban. Az alábbi képen látható komikus duó előadásában kardnyelés, megjelenő bot, kendőeletűntetés, gyorsátöltözés, ruhacsere a nézővel és az asszistens fejének lerepülése is szerepelt. A paródia a Cirque du Soleil-hez méltóan színvonalas volt és nagyon humoros. Külön érdekessége volt, hogy ez volt az egyetlen szöveges szám az előadásban és a bűvészt alakító artista végig magyarul beszélt a nézőkhöz.
Cirque du Soleil
Aki esetleg nem ismerné őket: egy 20 fős utcai előadóművészekből álló csoport alapította 1984-ben; a Cirque du Soleil québeci központú szervezet, amely a legmagasabb szintű artista szórakoztatást nyújtja. A vállalatnak jelenleg 4.000 alkalmazottja van, amelyből több mint 1.300 fő artista, a világ 50 különböző országából. Köztük sokan MAgyarországról is.
A Cirque du Soleil társulata különböző előadásaival a csodát és az élményt több mint 160 millió nézőnek vitte már el az öt kontinens több mint 400 városába.
A BUDAPESTI ELŐADÁS INFORMÁCIÓI:
HELYSZÍN:
Papp László Budapest Sportaréna
ELŐADÁSOK IDŐPONTJA:
2017. május 12., péntek 20:00
2017. május 13., szombat 16:30 és 20:00
2017. május 14., vasárnap 16:30