Fókuszban a magyar bűvészvilág - a Unit magazin legújabb számában (ami már megtalálható a mozikban és kávézókban) egyszerre négy bűvésszel olvashattok interjút Új Rodolfók és Cipollák címmel (köszi a tippet Batka Annamáriának):
Illuzionisták, mentalisták, manipulátorok, streetmágusok - az ismét fellendülni látszó szórakoztató bűvészipar régi és új művészei, akik már nem a jó öreg "nyuszi a cilinderből"-féle trükkökkel kápráztatják el a publikumot, hanem modernebb csodákkal. A UNIT rendet vág a modern varázslók kaotikusnak tűnő világában.
Hajnóczy Soma - a világbajnok manipulátor
A Phone Act mintegy hat évig tartó kidolgozása során végig arra törekedtem, hogy egy eddig még sosem látott produkciót vigyek a színpadra. Szerettem volna egy olyan szokatlan színpadi látványvilágot megteremteni, hogy a közönségnek az legyen az érzése, mintha a Mátrix című filmet nézné. Szeretném Magyarországon újra népszerűvé tenni a bűvészetet, megtalálni méltó helyét. Ahogy utazom körbe a világot előadásaimmal, látom, mennyi lehetőség és öröm rejlik ebben a bűvész-művészetben. Látom, hogy itthon is egyre több fiatal érdeklődik iránta, egyszerűen menő lett, ha valaki paklit tart a zsebében, és kártyatrükköket tanul.
Nagy Molnár Dávid - az illúzionista
Sok céges rendezvényen a vállalat brandjéhez illeszkedő produkciót rendelnek tőlem. Nem okoz problémát, ha mondjuk a háztartási eszközöket gyártó cég partiján el kell tüntetnem az anyóst a mosógépben. Szeretek kitalálni efféle dolgokat, és a bűvészetet ötvözni a hétköznapokkal. Folyamatosan lépést kell tartani a korral, ma már nem divat sétapálcából rózsacsokrot varázsolni, vagy pödrött bajusszal és nagy hassal a publikum elé kiállni.
Nagy Marcell - a street magices
A streetmagic visszautasít minden színpadszerű mutatványt. Lényege, hogy a bűvészetet bevigye az emberek hétköznapjaiba. Utcán, tereken, kávézókban megyünk oda emberekhez, és ennek megfelelően válogatjuk eszközeinket is. Nem elefántot varázsolunk ki a ketrecből, nem vágunk egy nőt félbe, hanem kártyákkal, érmékkel, mobiltelefonnal, egyéb használati tárgyakkal mutatjuk meg, mit tudunk. Az emberek reakciója általában pozitív, rendre elképednek, valamiért szeretik, ha átverik őket, és persze mindig csodálkozva kérdezik, "hogy csináltad?" Mindig van nálunk kártyapakli, mert - viccesen hangzik - bárhol, bármikor szükség lehet rá.
Danny Blue - a mentalista
Én elsősorban az emberek érzelmeit, viselkedését figyelem, és az így leolvasott dolgokra reagálok. Megdöbbentő, hogy miket lehet véghezvinni az emberekkel. Van, hogy egy kísérlet nem sikerül, és ekkor ezt be kell ismerni. Ettől lesz esendően emberi. Persze, néhány nézőnek egyáltalán nem lehet leolvasni az érzelmeit, olyan is van, aki tudatosan ellenáll. Sőt! Van, aki fóliával tekeri körbe a koponyáját, úgy akar ellenem "védekezni". Amúgy örülök, ha valaki azért jön, hogy csodát lásson, és annak is, aki a logikát, a kísérletet akarja leleplezni pl. a "Nem félsz, hogy megtudom?" c. előadásomban. Elsősorban koncentrációképességre és jó memóriára van szükségem, hiszen nagyon erősen arra az emberre kell figyelnem, akivel éppen a "kísérletemet végzem". Nem szabad hagynom, hogy a külvilágból bármi beszűrődjön. A koncentrációt függetlenítő, szimultán feladatokkal fejlesztem. Gyakran egyszerre olvasok, nézem a tévét, és hallgatom a rádiót, és így próbálom meg a lehető legtöbbet megjegyezni mindhárom tartalmából.
A teljes cikket itt olvashatjátok: www.leonline.hu/client/unit/web/index.php